Інформація про школу

 

Дата створення закладу, його особливості

 

Заклад освіти відкрито у 1989 році, як загальноосвітній навчальний заклад для дітей, які потребують корекції порушень слуху.

Форма власності - комунальна

Організаційна структура закладу - І ступінь – початкова школа (підготовчий,1-4 класи); ІІ ступінь – основна школа (5-10 класи). 

Мова навчання - українська.

1.    Основна діяльність закладу

В школі-інтернаті за рахунок держави утримується 74 дитини Сумської області віком від 6 до 18 років. Заклад здійснює навчання дітей зі зниженим слухом та дітей із затримкою психічного розвитку у межах базового загального середнього рівня освіти. У педагогічно-реабілітаційному процесі зайняті 46 педагогів (з них 20 педагогів мають дефектологічну освіту), лікар-педіатр, медична сестра, 23 особи обслуговуючого персоналу.

Досвідчені вчителі і вихователі, практичний психолог проводять корекційно-відновлювальну роботу з учнями, формують правильну вимову, розвивають зв’язне мовлення, слухове сприймання, здійснюють корекцію розвитку. Навчання здійснюється за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, новітніх комп’ютерних програм, слухомовленнєвих тренажерів «Живий звук», «Світ звуків», «Видима мова». Учні оволодівають основами комп’ютерної грамоти в обладнаному сучасними комп’ютерами класі. У закладі є інтерактивні дошки, комп’ютерна мережа та високошвидкісний інтернет. Організований освітній простір Нової української школи у 1-х класах з використанням нових ІТ-технологій, мультимедійних засобів навчання. Проведено оновлення навчального обладнання та придбано сучасні шкільні меблі для 1-х класів. Учні зі зниженим слухом забезпечені індивідуальною та колективною звукопідсилювальною апаратурою. На факультативних заняттях вивчається народна вишивка. У позаурочний час діти відвідують заняття за інтересами різного профілю, гуртки та спортивні секції.

За останні роки значно поліпшилась матеріально-технічна база школи: проведена профілактика системи опалення, встановлені нові вікна і двері, що дозволило підтримувати у школі належний температурний режим і заощаджувати витрати на опалення. Зроблено капітальний ремонт туалетних і душових кімнат, їдальні і харчоблоку, шкільного коридору, спалень і класів, відремонтовано дах спортивного залу та підсобних приміщень, оновлено каналізаційну систему, здійснено капітальний ремонт зовнішніх  водопровідних мереж. Придбано нові шафи для одягу, ліжка,  навчальні меблі, класні дошки, навчальні посібники, дидактичний матеріал та методичну літературу, навчально-корекційне обладнання з програмним забезпеченням «Світ звуків» для колективних та індивідуальних занять.  Постійно проводиться робота з благоустрою шкільної території, її озеленення.

Школа має гарне міське транспортне сполучення (10-15 хвилин до автовокзалу та центру міста), зручне транспортне сполучення з районними містами.

 

Навчальний заклад пишається своїми випускниками, що продовжують навчання у середніх  і вищих навчальних закладах, працюють педагогами, бухгалтерами, операторами комп’ютерного набору, художніми керівниками, акторами, зубними техніками, масажистами, столярами і швачками, займаються підприємницькою діяльністю.

Випускниця навчального закладу Санькіна (Коваль) Наталія - майстер спорту України, член збірної команди України з кульової стрільби, чемпіонка та призерка України, учасниця міжнародних змагань у Швейцарії, срібна призерка літніх Дефлімпійських ігор 2013 року у Болгарії. Мажаєв Д. –  член збірної команди України з лижних перегонів, багаторазовий переможець та призер чемпіонату України з лижніх перегонів. Васютенко Л.- чемпіонка і призерка України, срібна призерка  Чемпіонату Світу з лижних гонок серед спортсменів з вадами слуху, учасниця зимових Дефлімпійських ігор 2015 року у місті Ханти-Мансійську (Росія), де завоювала V та VI місця. Денисенко Р. – кандидат у члени збірної команди України з лижних перегонів та неодноразовий чемпіон і призер України з лижних гонок серед спортсменів з вадами слуху. Вихованці школи вдало виступають на різноманітних конкурсах і спортивних змаганнях. За підсумковими результатами наші спортсмени постійно виборюють призові місця на обласній Олімпіаді «Сяйво надій».  Заклад є переможцем у Всеукраїнському конкурсі на кращий стан фізичного виховання у навчальних закладах 2004 р. і 2010 р. серед спеціальних шкіл-інтернатів. 

Вихованці закладу освіти - учасники Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», «Моя країна - Україна»; Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок»; Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця». Хореографічний колектив школи - переможець регіонального етапу Всеукраїнського фестивалю осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя», учасник ювілейного концерту «85 років  заснування УТОГу».

Школа нагадує велику родину, де панує взаємодопомога, злагода, співчуття, турбота дорослих про молодших. Ми прагнемо створити домашній затишок, оточити вихованців материнським теплом, адже тут їх другий дім.